Ukrajinská vyslankyně lásky a dorozumění vystoupila v Brně

BRNO — Vynikající ukrajinská zpěvačka Oksana Kozuň-Turcer, která žije s rodinou pod Vysokými Tatrami v Popradě, vystoupila s koncertem svých autorských písní na téma «Čas milovat» v Křišťálovém sále Staré radnice v Brně.
Ukrajinská umělkyně s brilantním znělým hlasem, která se vdala na Slovensko, je ve své vlasti velmi populární a řadí se v ní mezi pěveckou špičku. Letos se zapojila do programu 11. ročníku kulturního festivalu Ruské jaro na Moravě. V Brně se pochlubila aplaudujícímu publiku vlastní písňovou tvorbou o vztazích mezi lidmi, kteří by vzájemné konflikty měli řešit porozuměním a využitím lásky v každé životní situaci. Např. píseň «Tak dlouho jsem čekala» složila čtyři roky před dobou, kdy poznala svého manžela. Vděční posluchači ocenili potleskem např. její vokální skladby «Chci pod Tvá křídla,»  «Lidé celé Země, změňte se!» nebo «Rodná zem.»
Součástí brněnského koncertu byla též videoprezentace «památníků věčné lásky» ve světě. Jde o upomínková mauzolea, také o sochy — např. Krista v brazilském Rio de Janeiru, o lásce zasvěcené chrámy v Indii a jinde v orientálním světě.

Foto — Václav Žalud

Author: Denis